Bozkurt selamına terör örgütü simgesi dediler! Almanlardan sonra Hollanda medyası da atağa geçti! Skandallar devam ediyor

0

MYNET DIŞ HABER Merih Demiral'in büyük ihtimalle 3 Temmuz saat 16.00'da UEFA tarafından cezalandırılacağını söyleyen Hollanda gazetesi NL TIMES, Bozkurt selamını “Türk aşırı sağ grubunun sembolü” olarak nitelendirdi. Dün Merih'e ceza verildiği haberini büyük bir heyecanla paylaştılar ancak TFF'nin yalanlamasına rağmen onu bir daha göremediler.

Ancak UEFA, internet sitesinde konuyla ilgili kısa bir açıklama yaparak sürecin değerlendirildiğini belirtti. Aynı gazete, Alman medyası BILD'i kaynak göstererek, dün de Merih Demiral'in 2 maç cezalı olduğunu okurlarına açıklayarak kafa karışıklığı yaratmaya çalıştı.

HOLLANDA MEDYASINDAN SKANDAL AÇIKLAMALAR! “TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BELİRTİSİ”

NL TIMES, haberinde gri kurt sembolünün aşırı sağcı aşırı milliyetçi bir grup tarafından kullanıldığını belirtse de tepkilere yol açan esas olarak kullanılan ifadeler oldu.

Hollandalı internet sitesi NL TIMES, Bozkurt sembolünün Ermeni ve Rumlara yönelik saldırılarla bağlantılı bir terör örgütünün işareti olduğu yalanını paylaşarak, Türk taraftarları sinirlendirmek için dezenformasyona sonuna kadar başvurdu!

Türkiye

BOZKURT HAKKINDA NE DÜŞÜNDÜKLERİNİ SÖYLEDİLER!

Gri Kurt işaretinin terör örgütünün işareti olduğunu belirten NL TIMES, bu işaretin yabancı düşmanlığını tetiklediğini ve İslam dışındaki inançlara yönelik nefrete odaklandığını okuyucularıyla paylaştı.

Hatta davayı istediği gibi düzenlemek isteyen Hollandalılar bile Alman medyasıyla birlikte hareket etti!

AA-20240702-35037709-35037708-2024_AVRUPA_FUTBOL_SAMPIYONASI_AVUSTURYA_TURKIYE

Euro 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erdoğan'ın Merih Demiral konusunda UEFA'ya tepkisiErdoğan'ın Merih Demiral konusunda UEFA'ya tepkisi
Merih Demiral'e UEFA'dan 2 gün men cezası!  TFF, CAS'a gidiyorMerih Demiral'e UEFA'dan 2 gün men cezası! TFF, CAS'a gidiyor
UEFA soruşturma başlattı, TFF savunma dosyasını gönderdiUEFA soruşturma başlattı, TFF savunma dosyasını gönderdi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking