Erhan Dedeoğlu İlkokulu Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin’in Katılımıyla Açıldı – EĞİTİM

0

Erhan Dedeoğlu İlkokul Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin’in katılımıyla açılış
Hayırsever girişimci Erhan Dedeoğlu’nun katkılarıyla Zeytinburnu’nda inşa edilen Erhan Dedeoğlu İlkokulu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin tarafından açıldı.
Hayırsever girişimci Erhan Dedeoğlu’nun katkılarıyla Zeytinburnu’nda inşaatı tamamlanan Erhan Dedeoğlu İlköğretim Okulu’nun açılışı törenle yapıldı. Açılış töreninin ev sahipliğini Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy yaptı; Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, İstanbul AK Parti Milletvekili Şamil Ayrım, Zeytinburnu Kaymakamı Dr. Adem Uslu ve İstanbul AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı. BAŞKAN ARISOY: “OKULLARIN HEMEN TÜMÜNÜ YENİLEDİK”
Törenin açılış konuşmasını Zeytinburnu’na yeni bir ilkokul kazandıran iş adamı Erhan Dedeoğlu’na teşekkür ederek açan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, 2019 yılından bu yana Zeytinburnu’nda birçok okulu yıkıp yeniden inşa ettikleri için şanslı olduklarını, inşaatlarının devam ettiğini söyledi. İlçe genelinde yeni okullar açılacağını vurguladı. İlçedeki okulların durumuna ilişkin genel bilgi veren Başkan Arısoy, şunları söyledi; “Ayhan Şahenk ve Fatma Süslügil okullarıyla başlamak istiyorum. Bu okullar projelerini tasarladığımız okullardır. Gerçekten İstanbul için örnek bir projeydi. Yine belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan İmam Hatip Kız Lisesi eğitim ve hizmetine devam etmektedir. Sümer Ortaokulu, Reşat Tardu ve Merkezefendi İlkokulu da yenilenen okullarımız arasında yer alıyor. 6 Şubat depreminden sonra Zeytinburnu’nda sadece iki okulu boşaltmak zorunda kaldık. Bunları da yeniden inşa etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi. “1 MİLYAR TL’LİK PROFESYONEL KAMPÜS İNŞAATI AŞAMADA”
Başkan Arısoy, Zeytinburnu’nda inşaatı devam eden 3 yeni okulun bulunduğunu sözlerine ekleyerek, bunların bir sonraki eğitim-öğretim yılına hazır olacağının bilgisini verdi. Cevizlibağ mevkiinde büyük bir mesleki eğitim kampüsünün şubat ayında hizmete açılacağını belirten Başkan Arısoy, bugünkü rakamlarla sadece Cevizlibağ’daki mesleki eğitim kampüsünün yatırım değerinin 1 milyar TL olduğuna dikkat çekti. “ZEYTİNBURNU’NDA BENZERSİZ BİR EĞİTİM SİSTEMİNE GEÇİYORUZ”
Öte yandan Başkan Arısoy, 6 Şubat depremi sonrasında boşaltılan iki okulun inşaatını takip ettiklerini, bu okulların tamamlanmasının ardından ilçe genelinde tek eğitim sistemine geçileceğini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti: : “Zeytinburnu Belediyesi olarak okullarımıza her zaman destek olmaya devam ettik. Sadece 2023 yılında ilçemizdeki okullarımızın bakım onarım çalışmalarına 13 milyon TL harcadık. İlkokullara kırtasiye, soru bankaları ve lise öğrencilerine 1.500 TL nakit desteği sağladık. Zeytinburnu’nda eğitim seviyesinin yükselmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “Bundan sonra da aynısını yapmaya devam edeceğiz.” BAKAN TEKİN: “EĞİTİME YATIRIM ÖNCELİKLERİMİZ HALİNE GEÇTİ”
Milli Eğitim Bakanı Prof., konuşmasında, Türkiye’de son 20 yılda eğitim ve öğretim alanında ciddi yatırımlar yapıldığını vurguladı. Dr. Yusuf Tekin, Türkiye Cumhuriyeti’nin genel bütçesinin büyük bölümünün eğitim kaynaklarına aktarıldığını belirtti. Türkiye’de derslik sayısının 2002’den bu yana iki kattan fazla arttığını kaydeden Bakan Tekin, şöyle konuştu: “Ülkemizde eğitime verilen desteğin her geçen gün arttığını görüyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutladık. Bu dönemde birçok yeni okul da açtık. Bu okulların çoğunda hayırsever vatandaşlarımızın imzası vardı. Başta Erhan Dedeoğlu olmak üzere tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. “EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ YEREL YÖNETİMLER OLMALIDIR”
Şu anda Türkiye genelinde eğitim veren 56 binin üzerinde devlet okulunun bulunduğunu kaydeden Bakan Tekin, okulların ihtiyaçlarının karşılanmasında sıkıntılar yaşandığını vurguladı. Bu noktada en büyük destekçilerinin yerel yönetimler olduğunu belirten Bakan Tekin, şöyle konuştu: “Okullarımızın her birinin ihtiyaçları var. Bakanlık olarak ihtiyaçların karşılanması için çalışıyoruz. Ancak bu tek başına taşınması zor bir yüktür. Dolayısıyla bu okulların eğitimlerine devam edebilmeleri için en büyük destekçimiz yerel yönetimlerdir. Su faturasını sadece azami ücret üzerinden yansıtan belediyeler var. Zeytinburnu gibi eğitime destek veren belediyeler de var. Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Yerel yönetimlerimize bir kez daha seslenmek istiyorum; eğitime yapacakları katkı, ülkemizdeki okulların büyüyüp gelişmesini, eğitim kalitesinin artmasını sağlayacaktır.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking