İSU Aşırı Su Tüketimi Yapan Bağ ve Bahçe Abonelikleri Geçici Süre Durdurulacak – GÜNDEM

0

Abonelerimizin insan tüketimine ve kullanımına kesintisiz içme suyu temini sağlamak amacıyla içme suyu kaynaklarımız üzerindeki baskı nedeniyle önlemler alınmıştır. Bu kapsamda bağ ve bahçeleri yabani sulama yöntemiyle sulayarak bilinçsizce su tüketen sezonluk bilet sahipleri, İSU Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilecek ve sezonluk biletleri geçici olarak durdurulacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile birlikte 2024 yılına ait meteorolojik veriler kullanılarak yapılan çalışmalarda yağış rejiminde kuraklık olacağı öngörülüyor. Ülkemizin su miktarı endeksine göre önümüzdeki yıllarda iklim değişikliği ve kuraklık nedeniyle. Bu bağlamda mevcut içme suyu kaynaklarının en verimli şekilde tüketilmesi önemlidir.

Abonelerimizin özellikle bağ ve bahçelerde yabani sulama yöntemlerini kullanmalarından kaynaklanan aşırı su tüketimi, bazı bölgelerde anlık su kesintilerine neden olmaktadır. Yasa gereği şebekeye verilen günlük su miktarının azalması durumunda, su teminini garanti altına almak ve öncelikli olarak su sağlamak amacıyla bağ ve bahçeleri şebeke suyuyla sulayarak tasarruf tedbirlerine uymayan aboneler, Abonelerin ikametgahları ISU Genel Müdürlük ekipleri tarafından belirlenecek ve abonelikleri geçici olarak durdurulacaktır.

Su tasarrufu kişisel yaşam tarzımızda önemli bir yer tutmalıdır. Kocaeli halkının su tasarrufuna önem vermesini ve bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Su hepimizin ortak kaynağıdır. Yeri doldurulamayan bu vazgeçilmez kaynağı korumak bizim sorumluluğumuzdur. Sürdürülebilir su politikalarının desteklenmesi, gelecekte su kaynaklarımızın sağlığı ve sürdürülebilirliği için atılacak önemli bir adımdır. Kocaeli Su ve Kanal İdaresi (İSU) olarak birçok tasarruf planını hayata geçirdiğimiz bu süreçte personelimizin işbirliği ve desteği büyük önem taşıyor.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş