Jose Mourinho ilk basın toplantısını düzenledi! Portekizli hocadan Aziz Yıldırım’a yanıt…Fenerbahçe

0

F.Bahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho, resmi sözleşmesini imzaladıktan sonra ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Teknik Direktörümüz Jose Mourinho, yarın (3 Haziran 2024) saat 14.00'te 1907 tribününde basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak”. ifadelerine yer verildi.

“TARAFTARLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İlk olarak mikrofonu eline alan Başkan Ali Koç, şunları söyledi: “Stadımıza gelen 35 bin taraftarımıza teşekkür ediyorum. Teknik direktörümüzü büyük bir hoş geldin partisiyle kutladık. 'Böyle bir şey yaşamamıştık' ifadesini duydum. ' Teknik direktörümüze ve ekibine, Fenerbahce'nin farkını ortaya koyan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

AZİZ YILDIRIM'IN AÇIKLAMASI

Ekran görüntüsü_23

“Aziz Yıldırım şöyle dedi: 'Mourinho ile benim sayemde anlaşmaya vardılar.' Bu konuyla ilgili gerçek nedir?”

Ali Koç: “Seçim sürecimiz var, geçen sefere göre iki kat daha fazla oy olacak. Sonuç F.Bahçe'nin kazanması olsun. Biz hayal satmıyoruz, gerçekleri söylüyoruz. Hiçbir transfer haberini sızdırmadık. 6 yıldır transferi yaptıktan sonra açıkladık. Aynı şey Jose Mourinho'da da oldu, “Kabul ettik” dedi ama işin aslı öyle değildi. Biz daha hızlı, daha planlı hareket ediyoruz. Sayın Branco'nun yeni sezonun planlamasına ilişkin yaptığı temasların ardından hepimiz bu masada oturuyoruz.

MOURINHO'NUN AÇIKLAMALARI

Ali Koç'un sözlerinin ardından Jose Mourinho şunları söyledi: “Başkanın sözlerine katılıyorum. Stadyuma gelen ve olayı televizyondan izleyerek kutlayan taraftarlarımıza teşekkür ederim. Ben ortada oturuyorum ama başkanla şakalaştım. ortada oturan… Eskiden 'Mourinho'yum' derdim, şimdi 'Fenerbahçe'nin teknik direktörüyüm' diyorum.” dedi.

“ARTIK FENERBAHÇE'NİN TEKNİK DİREKTÖRÜYÜM”

Ekran görüntüsü_24

“Bugüne kadar hep 'Ben Jose Mourinho'yum' dedim. Ben Jose Mourinho'yum. Bugünden itibaren 'Fenerbahçe'nin teknik direktörüyüm' diyeceğim.”

“BİZİMLE İLK İLETİŞİME GEÇEN BRANCO OLDU”

Ekran görüntüsü_26

Portekizli teknik adam şöyle devam ediyor: “Soruyu doğru anladıysam benimle ilk iletişime geçen kişi Mario Branco oldu. Dolayısıyla benimle ilk iletişime geçen kişi Ali Koç oldu. Beni buraya gelmeye iten sebep de bu oldu. Her yerde dedikodu var. ” Ben giderim. Piyasayla ilgili kimseyle konuşmadım. Ben isim değil istikrar görmek istiyorum. Sadece isimlerden değil, profillerden de bahsettik. Geçmiş kulüplerimin oyuncularıyla ilgilenmiyorum. Şimdi bunu yapmanın zamanı değil. koşmak ya da duygusallaşmak.” ifadelerine devam etti.

“AZİZ YILDIRIM'IN ONAYI ALMADIM”

Ekran görüntüsü_25

Mourinho, şunları söyledi: “Fenerbahçe'ye imza atmak için Aziz Yıldırım'dan onay almadım! Aileme, arkadaşlarıma, antrenörüme danışıyorum ama ne yapacağım konusunda kimseden izin almıyorum. Açıkçası almıyorum' Saklanacağım. Sayın Yıldırım'la da görüştüm ama izin alamadım.” dedi.

“ROMA'DAN KİMSEYİ İSTEMİYORUM”

Ekran görüntüsü_30

''Transfer konusunda kimseyle konuşmadım. Ben istikrar görmek istiyorum, isim değil, proje. Sadece isimlerden değil, profillerden de bahsettik. İsimler hakkında hiç konuşmadık. Geçmiş kulüplerimin oyuncularıyla ilgilenmiyorum. Hiçbir Roma oyuncusuyla ilgilenmiyorum. “Acele etmenin ya da duygusal olmanın zamanı değil.”

“FENERBAHÇE'DE AVRUPA SEVİYESİNİ GÖRDÜM”

Ekran görüntüsü_31

“İstikrar, bana sunulan proje çok önemliydi. İki günde her şey üst seviyedeydi… Fabrikalara gittim, gördüğüm seviye çok iyiydi. İstikrar istiyorum, sorumlulukların bilincindeyim.” Önümüzdeki birkaç hafta kolay olmayacak çünkü oyuncular EURO2024'te olacak. İki hafta içinde çalışmaya başlamalıyız. “Takımın organizasyonu çok önemliydi. Dediğim gibi F.Bahçe taraftarı için her şeyimi vereceğim. Projeye kaydoldum. Ali Koç ve Mario Branco teklif etti.”

“FENERBAHÇE İÇİN SESİMİ YÜKSELTİRİM!”

Ekran görüntüsü_32

“Portekiz'de Türkiye ligi canlı yayınlanıyor. Haftada iki maç yayınlanıyor. Fenerbahçe ile iletişime geçmeden önce Türkiye ligini izliyordum. Benim de iyi ve kötü şeylerim var. Gittiğim her yerde ilgi çekiyorum. Avrupa'da daha çok kişi izleyecek” Türkiye Ligi “Fenerbahçe'ye çalışmaya geldim ama temelde Türkiye Ligi'nin daha iyi bir lig olmasını istiyorum. Eğer F.Bahçe adına sesimi yükseltmek zorunda kalsaydım, iki kere düşünmezdim.”

''HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRECEK İYİ BİR EKİP''

Ekran görüntüsü_34

“İsmail Kartal'a başarılar diliyorum, ayrıldığı takım için kendisine teşekkür ediyorum. Geçen yıl hakkında yorum yapmam etik olmaz. Etik olan kapalı kapılar ardında yorum paylaşmaktır… Hem İsmail Kartal'la hem de oyuncularla .. Ben dürüst bir insanım, oyuncularla konuşuyorum, onların fikirleri önemli. Yeni geldim ve takımı tanımak için zamana ihtiyacım var. İsmail Hoca'nın aksine 22-23 Haziran gibi yeni sezona başlayacağız. Durumu farklı olan ve takımı geliştirmek isteyen ekipler, “Fenerbahçe taraftarının hayallerini gerçeğe dönüştürecek mükemmel bir takım kuracağız” dediler.

''ANA HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ''

2024-06-02T161828Z_2114062686_UP1EK6219AQB0_RTRMADP_3_SOCCER-TURCHIA-FEN-MOURINHO

“Söz vermiyorum, kulübe sadakat, tutku, taraftarlara empati sözü verebilirim. Bu forma artık tenimin bir parçası. Kulüpteki herkesin bu fikre sahip olmasını istiyorum. Bu konuda söz vermiyorum, ama bizim asıl amacımız Süper Lig'i kazanmak. Şampiyonluk için oynayan diğer 3 takıma da saygı duyuyoruz. Ben Avrupa'da 6 final oynadım, 5'ini kazandım ama adım adım ilerlememiz lazım. Belki bunu söylemek doğru olmaz. ama umarım oyuncularımız bir an önce elenir ve bir an önce geri dönerler ama asıl hedefimiz Şampiyonlar Ligi'dir.”

“ŞİMDİ BENİM SIRAM!”

2024-06-02T165940Z_412074574_UP1EK621B7ECM_RTRMADP_3_SOCCER-TURCHIA-FEN-MOURINHO

“Bana sunulan belge doğru, genellikle teknik direktörler kulüplere sunum yapıyor. Bu sefer tam tersi oldu. Fenerbahce kamuoyunu tanıyorum. Manchester United'la Fenerbahçe'ye karşı oynadım. Bana sunulan proje beni çok etkiledi. İkinci kısım ise hırs! Benim evim Londra, Premier. Hedefim İtalya'yı sevdiğim bir takımla Avrupa Ligi'ne gitmek, tutkum her maçı kazanmak, taraftarların hayalinin de bu olduğunu biliyorum. yarın antrenmana gidecek misin? Bana olan ilgi beni etkiledi, şimdi bir şeyler göstermenin zamanı geldi.”

“Fenerbahçe taraftarı sabırsız. Büyük başarıya giden yolda sabırlı olmaları gerektiğini onlara nasıl anlatacaksınız?”

“Sabırlı ve sakin olması gerekenler başkandır, yöneticilerdir, teknik direktördür. Taraftarın çılgın ve talepkar olması, üzerimizde baskı yaratması gerekir. Baskıyı kaldıramayan oyuncu, F.Bahçe'de oynayamaz. Ben bu tutkuyu istiyorum.”

''99 PUANIN ALTINDA ALABİLİRİZ ŞAMPİYON OLDUK''

2024-06-02T164505Z_1426661738_UP1EK621AJ3BX_RTRMADP_3_SOCCER-TURCHIA-FEN-MOURINHO

“Bir takımın 99 puana, diğerinin 102 puana ulaşması iyi bir şey değil. Umarım şampiyona daha dengeli ve rekabetçi olur. Bu farkın kapatılması gerekiyor. Bu şampiyonanın gelişimi için gerekli. Biz daha az puan alıyoruz. 99 puan ama şampiyon olabiliriz.”

''LUKAKU VE DYBALA'YI İSTEMİYORUM''

2024-06-02T163234Z_1042452898_UP1EK6219Y8BB_RTRMADP_3_SOCCER-TURCHIA-FEN-MOURINHO

“Takımdan ayrılan oyunculara saygılı olmak lazım, onların durumunu basından öğrenmemeleri lazım. Transfer bitince öğrenmelisiniz. Gidenlerde öyle. Buranın kültürü biraz farklı, ancak bu tür işler gizli kalmalı. “Romelu Lukaku ve Paulo Dybala'yı istemiyorum.”

''BENCİYİM VE DİKKAT İSTİYORUM''

2024-06-02T164916Z_177370976_UP1EK621AQ1C2_RTRMADP_3_SOCCER-TURCHIA-FEN-MOURINHO

“Benim patron olmam önemli, senin benim takımımda olman senin için önemli değil. Hepsi kaliteli insanlar olacak. Yavaş yavaş onları tanıyacaksın, ben bu anlamda bencilim ve bunların hepsini istiyorum. kendime dikkat ediyorum.”

''EN UZUN RÖPORTAJIM''

2024-06-02T161828Z_2114062686_UP1EK6219AQB0_RTRMADP_3_SOCCER-TURCHIA-FEN-MOURINHO

Jose Mourinho: “20 yıllık kariyerim boyunca yaptığım en uzun basın toplantısıydı.”

Ali Koç: “Türkiye'ye hoş geldiniz”.

''ARDA GÜLER'E HAYIR DİYEMİYORUZ''

2024-06-02T165924Z_808170176_UP1EK621B6XCL_RTRMADP_3_SOCCER-TURCHIA-FEN-MOURINHO

“Arda Güler gelmek isterse neden olmasın! Fenerbahçe'yi seviyorsa, bedavaya geliyorsa ve Real Madrid maaşının yüzde 75'ini ödeyecekse 'Hayır' diyemeyiz.”

“DIŞ SINIR HAKKINDA NE SÖYLÜYORSUNUZ?”

2024-06-02T162740Z_691646828_UP1EK6219Q1B8_RTRMADP_3_SOCCER-TURCHIA-FEN-MOURINHO

“İşte bu yüzden bu tür sorunları çözmek için koçlara para ödüyorlar!”

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Fransız yıldız Kylian Mbappe resmen Real Madrid'de!Fransız yıldız Kylian Mbappe resmen Real Madrid'de!
Phil Foden EURO 2024'ten umutlu!Phil Foden EURO 2024'ten umutlu!
EURO 2024'ün resmi şarkısı belli olduEURO 2024'ün resmi şarkısı belli oldu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş