Kabine toplantısı ne zaman, bugün mü yapılacak? 7 Ağustos 2023 Kabine Toplantısı gündem maddeleri!

0

Kabine toplantısı ile ilgili araştırmalar 7 Ağustos 2023 Pazartesi günü hız kazandı. Gündem konularının ele alındığı Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılıyor. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine kararlarını açıklaması bekleniyor. İşte bu haftanın Kabine toplantısı tarihi ve ele alınacak konular…

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Kabine toplantısı son olarak 24 Temmuz 2023 tarihinde yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin bugün (7 Ağustos Pazartesi) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanacak.

KABİNE TOPLANTISI KONULARI NELER?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki toplantıda iç ve dış politikadaki gelişmeler enine boyuna görüşülecek.

Toplantıda Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve Rusya tarafından tek taraflı durdurulan tahıl koridoru anlaşması ele alınacak.

1 Ağustos tarihinde memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yılı maaşları için başlayan toplu sözleşme görüşmeleri de kabinenin gündeminde. Toplu sözleşme sürecinde 14 Ağustos’ta gerçekleşecek ikinci randevu öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kabine üyelerini bilgilendirecek.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu ay içinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirmesi planlanıyor. O ziyaret öncesinde kabinede tahıl sevkiyatının yeniden başlatılması için ne gibi adımlar atılabileceğine ilişkin değerlendirme yapılması da bekleniyor.

Toplantıda ekonomi de önemli gündem başlıklarından olacak. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul’da 50’den fazla yabancı yatırımcının yer aldığı bir toplantıya katılmıştı. Hem o toplantının yansımaları hem de Türkiye’ye daha fazla yabancı yatırımcı çekebilmek için atılacak adımlar ele alınacak. Son enflasyon rakamları çerçevesinde alınabilecek ek tedbirler de masada olacak.

Deprem felaketinin ardından 6 ay geride kaldı. Kabinede hem yardım hem de yeniden inşaa sürecine ilişkin bakanların sunumları eşliğinde genel bir değerlendirme yapılacak.

Kabine toplantısında yurt içi ve sınır ötesinde sürdürülen terörle mücadele operasyonları ile İsveç başta olmak üzere bazı Batı ülkelerinde Kur’an-ı Kerim’e yönelik peş peşe düzenlenen saldırılar da görüşülecek.

Terör örgütü mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan çirkin eylemlerine karşı atılacak adımlar değerlendirilecek.

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yol kenarında kurşun yağdırdılar! Öldürülen kişi '7 bela Taner' çıktıYol kenarında kurşun yağdırdılar! Öldürülen kişi ‘7 bela Taner’ çıktı
Kuzey Kore hakkında skandal iddia! Kuzey Kore hakkında skandal iddia!
Yürekleri ağızlara getiren olay... Az kalsın canlarından oluyorlardı!Yürekleri ağızlara getiren olay… Az kalsın canlarından oluyorlardı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking