Kaspersky Uzmanlarından Öneriler: Halka Açık Wi-Fi Ağlarında Güvende Kalmanın Yolları! – TEKNOLOJİ

0

Kolaylığa ve bağlantıda kalma ihtiyacına rağmen, bu popüler ağları kullanmak, kişisel verilerinizin güvenliğini ve korunmasını sağlamak için dikkatli olmayı gerektirir. Kaspersky uzmanları, potansiyel riskleri güvenli bir şekilde yönetmek için yaygın ağların kullanılmasına yönelik bir dizi güvenli uygulama yayınladı.Halka açık Wi-Fi ağları, ister kafede, ister alışveriş merkezinde veya havaalanında olsun, hareket halindeyken bağlantıda kalmanın kolay bir yoludur. Ancak bu genel ağlara bağlanırken güvenlik sorunlarının farkında olmak da oldukça önemlidir. Bazen dolandırıcılar sahte Wi-Fi ağları oluşturur veya mevcut ağları tehlikeye atar. Ayrıca kullanıcıları kandırarak bağlantı kurmalarını sağlamak için meşru ağlara çok benzeyen adlar da kullanabilirler. Onlara bağlandığınızda sosyal medya girişleriniz, banka bilgileriniz ve e-posta adresleriniz gibi kişisel bilgileriniz edinilmeye ve kötüye kullanıma açık hale gelir. Bu endişelere rağmen kullanıcıların kendilerini korumalarının ve verilerinin güvende kalmasını sağlamanın etkili yolları var. Gereksiz siber riskler almaktan kaçınmak için Kaspersky uzmanları şunları öneriyor:

  1. Herkese açık Wi-Fi ağlarına yalnızca gerektiğinde bağlanın: Potansiyel güvenlik açıkları nedeniyle, halka açık Wi-Fi ağlarının yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda kullanılmasını öneririz.
  2. Ağın orijinalliğini doğrulayın: Halka açık Wi-Fi kullanırken, ağın meşruluğunun tesis personeliyle doğrulanması, kişisel bilgileri edinebilecek aldatıcı ağlara yapılan bağlantıların önlenmesine yardımcı olabilir.
  3. Herkese açık Wi-Fi ağı giriş sayfasına dikkat edin: Sosyal ağlar gibi harici platformlar aracılığıyla oturum açma bilgileri istenirse bu bir tehlike işaretidir. Bu tür talepler, kişisel bilgilerin ele geçirilmesine yönelik bir kimlik avı girişiminin işareti olabilir.
  4. Herkese açık Wi-Fi'de hassas işlemlerden kaçınınHerkese açık bir Wi-Fi ağına bağlıyken, oturum açma bilgileri isteyen web sitelerine, özellikle de finansal hizmetlere erişmekten kaçınmak, güvende kalmanıza yardımcı olacaktır. Bu alışkanlık, hassas verilerin tehlikeye atılması riskini büyük ölçüde azaltır.
  5. VPN ile gizliliği ve güvenliği artırın: Herkese açık Wi-Fi ağlarına bağlandığınızda VPN kullanmak İnternet gizliliğinizi önemli ölçüde artırabilir. Modern VPN'ler verileri şifreler ve çevrimiçi etkinlikleri yetkisiz erişime karşı korur ve bunların kullanımı İnternet hızını önemli ölçüde etkilemez. Bu onları sürekli kullanıma uygun hale getirir.

Bu ipuçlarını takip etmek ve güvenilir bir VPN kullanmak, halka açık Wi-Fi ağlarındaki tarama deneyiminizin gizli kalmasını sağlayacaktır. Veri şifrelemeye ek olarak, bazı kapsamlı güvenlik çözümleri, dolandırıcıların sahte ağlar oluşturduğu ve oturum açma kimlik bilgilerini çalmak için kötü amaçlı sitelere yönlendirdiği DNS sahtekarlığı gibi çeşitli siber risklere karşı koruma sağlar. Ek olarak VPN şifrelemesi, açık Wi-Fi ağlarıyla ilişkili potansiyel tehlikelere karşı güçlü koruma sağlayarak, tarama geçmişinizi ve diğer hassas bilgilerinizden yararlanabilecek hedefli saldırılara karşı korunmanıza yardımcı olur. Ayrıca VPN'ler yalnızca açık ağlara bağlanma gibi belirli senaryolarda çalışmaz, sürekli olarak kullanılabilir. Bir VPN'in her zaman aktif tutulması, kullanıcı verilerinin korunmasını sağlar ve kullanılan ağdan bağımsız olarak gizliliği korur. Ayrıca, yüksek kaliteli VPN hizmetleri İnternet hızından ödün vermez. Bu, kullanıcıların tarama veya indirme hızlarında önemli düşüşler yaşamadan kapsamlı korumadan yararlanmasına olanak tanır. Kaspersky Middle East, Türkiye ve Afrika Tüketici Kanalı Başkanı Seifallah JedidiDiyor: “Bazı insanlar VPN'leri özel durumlar için kullanılan araçlar olarak görse de, VPN'ler kullanıcı gizliliğini artırmaya yardımcı olabilir ve sürekli iyileştirmeler ve artan gizlilik seviyeleri sayesinde, VPN'ler dijital alandaki risklere karşı koruma sağlayabilir. Savunmalarını güçlendirerek.” “Daha hızlı ve daha güvenilir, şeffaf bir bağlantı sağlar.”Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş