Paşinyan: Azerbaycan, Ermenistan’a karşı yeni askeri operasyon hazırlığında izlenimi veriyor

0

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan’ın attığı bazı adımların Ermenistan’a karşı yeni askeri operasyonlara hazırlandığı izlenimini verdiğini söyledi.

REKLAM

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan’ın bazı adımlarının daha fazla “düşmanlığa” hazırlık gibi göründüğünü söyledi.

Azerbaycan’ın attığı bazı adımların Ermenistan’a yönelik yeni askeri operasyonlara hazırlandığı izlenimini verdiğini belirten Paşinyan, “Azerbaycan makamlarının Ermenistan Cumhuriyeti’nden Batılı Azerbaycan olarak bahsetmeye başlaması son derece şüpheli görünüyor” dedi.

“Ermenistan’a karşı yeni bir savaş için hazırlıklar yapılıyor”

Rus haber ajansı TASS’ın haberine göre Paşinyan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu, okullarda ve üniversitelerde öğretiliyor. Bize öyle geliyor ki, Ermenistan’a yönelik yeni bir savaş, yeni bir askeri saldırının hazırlıkları yapılıyor ve bu da bunlardan biri. barış gündemini ilerletmenin önündeki temel engellerdir.”

“Ermenistan ve Azerbaycan barış anlaşmasının temel ilkeleri üzerinde anlaştılar”

Öte yandan TASS haber ajansının haberine göre Paşinyan, cumartesi günü yaptığı açıklamada, Ermenistan ve Azerbaycan’ın barış anlaşmasının temel ilkeleri üzerinde anlaştığını ancak “hala farklı diplomatik diller konuştuklarını” söyledi.

“Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki barış sürecine ilişkin hem iyi hem de kötü haberlerimiz var” diyen Ermenistan başbakanı, şunları ekledi: “Azerbaycan ile barışın temel ilkeleri konusunda anlaşmaya varılması iyi bir şey. Bu Brüksel’de yapıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel’in arabuluculuğuyla.” “Bu benim toplantılarım sayesinde gerçekleşti” dedi. “En önemli kötü haber şu ki, hâlâ farklı diplomatik diller konuşuyoruz ve çoğu zaman birbirimizi anlamıyoruz” dedi.

Ermenistan ve Azerbaycan, Dağlık Karabağ bölgesi konusunda otuz yıldır çatışıyor. İki ülke arasında diplomatik ilişki bulunmuyor ve ortak sınırlar oldukça güçlendirilmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş