Uzman isim uyardı: Daha büyük sorunlar oluşmadan tedavi olun! Karında şişlik ve hazımsızlıkla kendini gösteriyor

0

Op, safra taşları için en iyi teşhis yönteminin karın ultrasonu olduğunu söylüyor. Dr. Esen, konuyla ilgili konuşmasında önemli bilgiler paylaştı.

1920'Lİ YILLARDAN İTİBAREN GÖRMEYE BAŞLIYORUZ.

Uzman, şunları söyledi: “Hastalık tespit edildikten sonra ameliyata neden olabilecek herhangi bir sorun yoksa kapalı yöntemle cerrahi tedavi uygulanır. Hasta 1 gece hastanede kalırsa ve herhangi bir sorun yoksa taburcu edilir. Peki kendimizi en çok kimde görüyoruz? Safra kesesi taşlarının oluşumunda cinsiyet, yaş gibi faktörler etkilidir. Toplumda 20'li yaşlardan itibaren görülmeye başlayan safra taşları, kadınlarda ve 40 yaş üstü kişilerde daha sık görülüyor.

Yaşam tarzı da taş oluşumunu etkiler. Obezite, genetik yatkınlık, yüksek kalorili beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı safra taşı oluşumundaki faktörlerdir. Safra taşları bir kum tanesi boyutundan safra kesesini tamamen kaplayana kadar değişebilir. Bu taşlar safra kesesinde iltihaplanmaya neden olduğu gibi safra kanalını tıkadıkları takdirde ciddi sorunlara da neden olurlar. Safra kanallarının tıkanması nedeniyle sarılığın yanı sıra çok tehlikeli bir hastalık olan akut pankreatite de neden olabilirler. Bu nedenle safra taşı olan hastalara daha büyük sorunlar ortaya çıkmadan ameliyat öneriyoruz.

iStock-1390443515

Hastanın ameliyata engel bir durumu yoksa laparoskopik olarak yapıyoruz. Ameliyat sonrasında kişiler safra kesesi olmadan rahatlıkla yaşayabilirler. “Safra kesesi bir depolama organıdır ve karaciğerden akan safra sindirim için yeterlidir” dedi. (İHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Üsküdar'da güpegündüz eşkıyalık!  Engelledi, dövdü, soydu, kaçırdı... O anlar kameralara yansıdı!Üsküdar'da güpegündüz eşkıyalık! Engelledi, dövdü, soydu, kaçırdı… O anlar kameralara yansıdı!
Aldığı karpuz ve kavunun değeri 20 bin TL! Aldığı karpuz ve kavunun değeri 20 bin TL!
İlginç an!  İlginç an! “İlk başta anlayamadık”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking